wieśniak wieśniak
112
BLOG

Dlaczego R. Gwiazdowski nie będzie Rzecznikiem Praw Podatników?

wieśniak wieśniak Polityka Obserwuj notkę 2

Nie zamilkły echa zasugerowanej przez Pana Ministra Boniego podwyżki podatków i/lub niektórych innych podatków nazywanych dla zmyłki podatników składkami ubezpieczeniowymi , a zwłaszcza składki rentowej, jak pojawił się pomysł powołania... Rzecznika Praw Podatników.

Z pomysłem wystrzelił tym razem nie Pan Poseł Janusz Palikot, tylko Pan PosełMichał Jaros. Też z PO.

„Rzecznik mógłby działać w ramach Rzecznika Praw Obywatelskich. Miałby być np. jego zastępcą.”

Najważniejsze w tej sprawie (jak i w wielu innych) ma być podobno zdanie Najlepszego Ministra Finansów w Europie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8186081,Jeszcze_jeden_rzecznik__Mialby_bronic_praw_podatnikow.html

Rząd mianuje sobie Rzecznika Podatników do rozmów z rządem. Ciekawe jak długo będziemy czekać na pomysł, że tylko Rzecznik Praw Podatnika ma prawo krytykować rząd i jego doradców za pomysł podwyższania podatków. Wiadomo przecież, że jak mówi wielu, to ich głos jest mniej dobitny, niż jak mówi jeden. Wtedy wszyscy go będą słuchali, więc będzie to z korzyścią dla podatników. Bo jakby taki rzecznik poprosił o spotkanie Pana Ministra Boniego, to pewnie mógłby liczyć, że zostanie przyjęty za kilka miesięcy. No może tygodni, jakby Pan Minister nie był akurat zajęty obroną interesów OFE. Och pardones! Oczywiście chciałem napisać: „obroną interesów emerytów”. Więc może powołajmy też Rzecznika Praw Emerytów. I oczywiście Rzecznika Praw Przyszłych Emerytów, bo przyszli emeryci, którzy dziś płacą podatek emerytalny pod mylącą nazwą „składki” mają inne interesy niż dzisiejsi emeryci, którzy z tych „składek” otrzymują emerytury. Ale z drugiej strony przyszli emeryci płacący dziś „składki” – czyli podatki, są podatnikami. Więc ich praw może bronić Rzecznik Praw Podatników. Już chciałem napisać, że może zgłoszę swoją kandydaturę, ale doczytałem w informacji prasowej, co rzecznik miałby robić. „mógłby żądać wyjaśnień od urzędu w sprawie podjętych decyzji. Dostałby także prawo do wglądu do wszystkich akt prowadzonych przez organy podatkowe”. A najważniejsze jest to, że miałbyprzygotowywać co roku dla posłów ...sprawozdania z podjętych interwencji. Na tej podstawie Sejm, razem z Panem Posłem Jarosem, jak jeszcze będzie w następnej kadencji w Sejmie zasiadał, „mógłby eliminować nieścisłości w prawie podatkowym”.

Więc zdecydowałem, że wolę pozostać samozwańczym rzecznikiem podatników. Każdy z nich może mi przecież udzielić pełnomocnictwa do „wglądu do akt” a wówczas mogę nie tylko „żądać wyjaśnień w sprawie podjętych decyzji”, ale je nawet zaskarżać. Nie muszę przy tym pisać „sprawozdań z podjętych interwencji” a jak Pan Poseł Jaros chciałby stanąć na czele Zespołu Przyjazny Urząd Skarbowy (bo Zespołowi Przyjazne Państwo robota sie jakoś nie udała) to może poczytać mojego bloga, będzie widział jakie „nieścisłości trzeba eliminować w prawie podatkowym” Robert Gwiazdowski

Podobno takie stanowisko jest w USA. Szkoda, że nie chcemy brać od Amerukanów lepszych wzorów. Chociaż u nich to może ma sens, bo tam podatki są tak pewne jak śmierć, natomiast u nas - niekoniecznie.

 

wieśniak
O mnie wieśniak

Działacz pierwszej solidarności, cały czas zaangażowany w lokalnym życiu publicznym, ale bezpartyjny. Jestem zwolennikiem kary śmierci oraz aborcji (sam mam czworo dzieci). Uważam, że wolny rynek jest ważniejszy niż demokracja. Przeraża mnie poprawność polityczna. Moim Mistrzem był Stefan Kisielewski.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka